top of page

Плескач Валентина Леонідівна

 

Доктор економічних наук, кандидат технічних наук, завідувач кафедри прикладних інформаційних систем.

Освіта – вища, 1989 рік − Київський національний університет ім. Т.Шевченка, факультет кібернетики, спеціальність – прикладна математика.

Науковий ступінь, вчене звання – доктор економічних наук, професор.

Кандидат технічних наук з 1996 року. Кандидатську дисертацію «Методи керування паралельним функціонуванням транзакцій в розподілених системах» за спеціальністю 01.05.03 «Математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин та систем» захистила у 1996 р. в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України (Диплом № 011561). Вчене звання доцента кафедри економічної кібернетики присвоєно 19 червня 2003 року. (Атестат ДЦ № 007875).

Доктор економічних наук з 13 лютого 2008 р. Дисертацію за спеціальністю 08.02.03 − економіка та управління національним господарством захистила на тему: «Формування ринку інформаційних послуг в Україні» у спеціалізованій Вченій раді Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України. (Диплом ДД №006370).

Особисті досягнення – автор понад 150 фахових публікацій, в тому числі: понад 10-ти колективних та 2 одноосібних монографій, зокрема в галузі електронного бізнесу («Технології електронного бізнесу»), систем штучного інтелекту (Агентні технології), економіко-математичного моделювання та прогнозування економічних процесів «Фінансово-економічне моделювання»; 4-ох підручників в галузі інформаційних систем і технологій, електронної комерції, систем управління державними фінансами; брала участь у розробці стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні, оцінки електронної готовності Україні, також брала участь у євросоюзних проектах SEED (цифрова економіка південно- східних країн Європи), PACE (електронне урядування та електронна комерція) та  науково-дослідних роботах Мінфіну, член експертної ради ВРУ з питань інформатизації країни.

Наукові інтереси: інформаційно-аналітичні системи, інтелектуальні системи, економіко-математичне моделювання, планування і прогнозування, економіка знань, електронний бізнес

Лахно Валерій Анатолійович

Доктор технічних наук, доцент.

Захистив докторську дисертацію у 2015 році у Національному університеті "Львівська політехніка", спеціальність 05.13.21 – системи захисту інформації. Має 25-річний стаж науково-педагогічної діяльності. Автор понад 130 наукових та методичних праць, серед яких: монографії «Обеспечение защищенности автоматизированных информационных систем транспортных предприятий при интенсификации перевозок», «The information protection in automated system on transport», «Theory of Digital Automata» яка вийшла у видавництві Springer, підручник «Прикладна теорія цифрових автоматів», навчальний посібник «Прикладна теорія цифрових автоматів. Практикум для студентів напряму підготовки «Безпека інформаційних і комунікаційних систем». Наукові інтереси: кібербезпека, інформаційні технології, захист критичної інформаційної інфраструктури держави, управління інцидентами інформаційної безпеки.

Ковтун Оксана Іванівна

Кандидат фізико-математичних наук, доцент. 

Освіта – вища, 1989-2004 рр. − Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, механіко-математичний факультет, спеціальність – математика.

Науковий ступінь, вчене звання – кандидат фізико-математичних наук, доцент.

Кандидат фізико-математичних наук з 2006 року. Кандидатську дисертацію  ”Проекційно-ітеративні методи дослідження інтегральних рівнянь з додатковими умовами” за спеціальністю 01.01.02-диференціальні рівняння, захистила у 2005 р. у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка на механіко-математичному факультеті (диплом № 032679). Вчене звання доцента кафедри прикладної математики присвоєно 26 жовтня 2012 року (атестат 12ДЦ № 032647).

Науково-педагогічна діяльність: асистент кафедри вищої математики Інституту економіки та менеджменту національного авіаційного університету, доцент, учений секретар кафедри прикладної математики інституту інформаційно-діагностичних систем національного авіаційного університету.

Автор і співавтор близько 30 наукових та науково-методичних праць (2 підручника з грифом МОН України)

Наукові інтереси: інформаційні технології, прикладні інформаційні системи, електронний документообіг,наближені методи дослідження перевизначених задач.

Сенченко Олексій Сергійович

Доцент, кандидат фізико-математичних наук.

Народився в місті Слов’янськ Донецької області. У 1999 році закінчив фізико-математичний факультет Слов’янського державного педагогічного інституту та отримав диплом з відзнакою за спеціальністю педагогіка і методика середньої освіти; математика та основи інформатики, кваліфікація вчитель математики та основ інформатики. Після закінчення інституту один рік працював вчителем математики та інформатики у Билбасівській загальноосвітній школі, у 2000 році поступив до аспірантури Слов’янського державного педагогічного інституту, після закінчення якої працював на посадах асистента, старшого викладача, доцента кафедри алгебри Слов’янського державного педагогічного інституту. У 2005 році в інституті кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України захистив кандидатську дисертацію «Зображення автоматів за допомогою визначальних співвідношень їх поведінки» (спеціальність 01.05.01- теоретичні основи інформатики та кібернетики). У вересні 2013 року вступив до докторантури факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність 01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем, тема роботи «Теорія узагальнених табличних алгебр та її застосування у базах даних»).

З 15 березня по 30 червня працював за сумісництвом доцентом кафедри програмування та комп’ютерної техніки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Наукові інтереси: бази даних, дискретна математика, теорія автоматів

Основні досягнення

Опубліковано 36 наукових та науково-методичних праць.

Жихарєва Юлія Ігорівна

Кандидат фізико-математичних наук,  асистент.

Освіта: Донецький національний університет, математичний факультет. Магістр зі спеціальності «Статистика». Кваліфікація: математик-статистик, аналітика банківської та страхової справи (2006 р.).

Аспірантура: НПУ імені М.П. Драгоманова, кафедра вищої математики, спеціальність 01.01.05 – теорія ймовірностей та математична статистика (2007-2010 р.р.).

У 2014 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за темою «Сингулярні розподіли ймовірностей, пов’язані з представленнями чисел знакододатними рядами Люрота».

Область наукових інтересів:

  • тополого-метричні і фрактальні властивості об’єктів зі складною локальною будовою;

  • теорія фракталів;

  • неперервні ніде не диференційовані функції;

  • динамічні моделі загальної рівноваги для для дослідження ринку акцій;

  • математичне моделювання розподілу фізичних властивостей в на норозмірних об’єктах.

Основні досягнення:

Доведено критерії належності розподілу випадкових величин, представлених знакододатними рядами Люрота, кожному з чистих лебегівських типів.

Описано точковий і неперервний спектри розподілу випадкових величин, їх тополого-метричні властивості.

Методом мінімізації визначена цільова функція в оптичних координатах для плівок In2O3 і In2O3:Sn.

Побудовано динамічну модель загальної рівноваги при наявності ринку акцій.

 

Опубліковано 27 наукових праць, з яких 2 включено до науково-мотричної бази Scopus, 12 входять  до переліку фахових видань України, 1 наукова доповідь, 12 тез міжнародних конференцій.

Духновська Ксенія Костянтинівна

 

Асистент.

У 1992 р. закінчила механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У період з 1992 року по 2016 рік працювала в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій і систем.

Приймала участь у:

Міжнародній програмі МОН України «Дніпро» «Розробка динамічних мультикомпартментальних моделей для прогнозу термофізіологічного стану людини у екстремальних умовах», виконаної Міжнародним науково-навчальним центром інформаційних технологій та систем НАН України та Інститутом прикладної фізіології CNRS, Страсбург, Франція, 2003 – 2004 рр.;

спільному українсько-французькому проекті «Розробка інформаційних технологій для прогнозу стану людини і забезпечення його життєдіяльності в різних температурних умовах середовища», виконаному Міжнародним науково-навчальним центром інформаційних технологій та систем НАН України та Інститутом прикладної фізіології CNRS, Страсбург, Франція, 2006 – 2007 рр.;

науковій співпраці між Міжнародним науково-навчальним центром інформаційних технологій та систем НАН України та університетом м. Мельбурн, Австралія: «Розробка захисного спорядження при роботі в екстремальних умовах середовища», 2011 – 2014 рр., 2014 – 2017 рр.

Маю 22 наукові публікації і 2 свідоцтва про реєстрацію авторських прав на програмне забезпечення.

Сферою наукових інтересів є алгоритми організації пошукового сервісу в глобальних мережах з урахуванням контенту ресурсів.

Печененко Євгенія Михайлівна

 

Фахівець кафедри.

Народилась 27 грудня 1992 року в місті Києві. У 2015 році з відзнакою закінчила магістратуру Національного транспортного університету за спеціальністю “Туризмознавство” та здобула кваліфікацію “Туризмознавець, екскурсознавець”.

З 2016 року фахівець кафедри прикладних інформаційних систем факультету інформаційних технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

bottom of page